سرویس دوره‌ای و جرم گیری ماشین‌‌‌لباسشویی الکترولوکس
28 آذر 1399
تعمیر مایکروفر کوپرزبوش

تعمیر مایکروفر کوپرزبوش را شرکت الکتروسرویس انجام میدهد.

پاکسازی کولر

پاکسازی کولر گازی

پاکسازی کولر  کولر گازی دیواری ال جی

پاکسازی کولر کولرهای آبی راه اندازی شده و این روزها گاه و بیگاه دکمه آب و روشن شدن روی دور کند، را به ترتیب می‌زنیم. به زودی سراغ دکمه دور تند و پرقدرت کولر نیز خواهیم رفت! از همین روی جای دارد که حتما نسبت به سرویس اولیه کولرهای آبی اقدام کرده و پیش از وارد شدن قطعی به گرمای تابستانی؛ همه چیز را مهیای دریافت نسیم خنک و مرطوب نماییم. یکی از دلایل خرابی کولر و عیب در عملکرد پاکسازی کولر  آن که می‌تواند به مشکلات جدی چون از کار افتادن برخی از قطعات مکانیکی یا حتی اجزای دارای سیم کشی کولر منجر شود؛ شوره کولر یا رسوبات کولر است. پاکسازی کولر

سلامت یاتاقان‌های کولر، تنظیم شناور کولر آبی و حتی کارکرد موتور نیز به شوره کولر و رسوباتی که بر اثر زمان پاکسازی کولر  در قسمت‌های مختلف آن جمع می‌شوند، بستگی دارد. از این جهت باید حتما هر سال کولر را به خوبی رسوب زدایی کرده و کلیه شوره‌های ایجاد شده روی آن را از بین ببرید.

استفاده از پدهای سلولزی

یکی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از شوره کولر را باید استفاده از پدهای سلولزی بدانیم. در صورتی پاکسازی کولر که به جای پوشال‌های معمولی در کولر آبی خود، از پدهای سلولزی استفاده کنید؛ به طور کلی صورت مساله را حل کرده‌اید. این پدها دارای ساختاری هستند  پاکسازی کولر که به راحتی رسوبات را روان کرده و در بافت خود نگاه نمی‌دارند. هر ماه مقداری آب به صورت مستقیم روی پد سلولزی ریخته و داخل کولر را نیز با جریان آب بشویید، تا هرگونه شوره شسته شده و محیط داخلی کولر کاملا تمیز و عاری از هر رسوبی گردد.

به کار بردن فیلتر رسوب‌گیر

فیلتر رسوب‌گیر نیز یکی از راه‌حل‌های مطمئن برای رفع شوره کولر آبی است. رسوب‌گیر در واقع یک فیلتر از جنس رزین (آلیاژ آنیون و کاتیون) است که املاح سنگین آب ورودی به کولر را جذب کرده و مانع ورود این رسوبات به داخل جریان آب کولر می‌گردد.

با کاهش سختی آب و حذف املاح و رسوبات آن، در نهایت شوره کمتری در بخش پوشال یا دیگر قسمت‌های کولر پاکسازی کولر جمع خواهد شد. البته برای دریافت عملکرد درستی از رسوب‌گیرهای کولر لازم است که آن‌ها را به صورت دوره‌ای تعویض نمایید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که رسوب‌گیری و شستشوی فصلی داخل محفظه کولر نیز ضرورت خود را دارد.

فیلتر رسوب گیر

یک روش مطمئن دیگر که البته به صورت صد در صد برای رفع رسوبات کولر آبی، پاسخگو نخواهد بود، استفاده پاکسازی کولر از توپ‌های شوره‌گیر کولر است. این توپ‌ها نیز تقریبا ساختاری مانند فیلتر رزین دارند. کافی‌ست توپ‌های شوره گیر را داخل آب سینی کولر قرار داده و همان جا رهایشان کنید. ساختار این توپ‌ها به شکلی‌ست که یون‌های کلسیم را خنثی ساخته و از تشکیل آن‌ها در دیواره‌ها و روی قطعات کولر جلوگیری به عمل می‌آورد.

توپ‌های رسوب گیر

توپ های شوره گیر قادر به پیشگیری از ایجاد رسوبات کولر هستند. توپ های رسوبگیر از بلورهای پلی پاکسازی کولر فسفات ساخته میشوند.

رفع شوره و رسوبات کولر آبی

اما با این وجود در صورتی که در محفظه کولر آبی خود، شاهد ایجاد رسوبات هستید؛ می‌توانید از روش‌های زیر بهره‌مند شوید. پاکسازی کولر

جوهر نمک یا جرم گیر

جوهر نمک یک راه حل سریع و مطمئن برای رفع شوره کولر به حساب می‌آید، اما در نظر داشته باشید که حین به کار بردن جوهر نمک باید احتیاط کامل داشته و حتما از دستکش پلاستیکی استفاده نمایید. همچنین توصیه می‌شود که عینک محافظ به چشم‌های خود زده و آن‌ها را در مقابل ذره‌ای جهش جوهر نمک و تبعات آن، ایمن سازید.

شما باید جوهر نمک را پس از آن که تمام آب تجمع کرده در دریچه کولر را تخلیه کردید، داخل کفی ریخته و پس از چند دقیقه، با شلنگ به شستشو پاکسازی کولر بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تعمیرکار